Tartalmas kirándulásra vágyó emberek számára nincs is jobb választás, mint egy szentendrei barangolás. A festészetet kedvelők június 5-től megnézhetik Perlrott Csaba Vilmos (1880 - 1955), magyar avantgard festő nagyszabású gyűjteményes kiállítását a Ferenczi Múzeumban.
A magyar festészet XX. századi nagy alakjának életútja és ezáltal az életút művészetére gyakorolt hatása igen érdekes és változatos volt. Stílusában ötvözte a hagymányos festészetet a legmodernebb irányzatokkal. (fauvizmus, kubizmus, Picasso hatása) Életének jelentős részében nyarait Nagybányán, teleit pedig Párizsban töltötte. Mestrei voltak először Koszta József, majd a Nagybányai művésztelepen Iványi Grünwald Béla mentorálta (a magyar Vadak festőtársaság neves alakja lett ) és később Fernczi Károly is nagy hatással volt művészetére.
Nagybánya
A Párizsban töltött idők alatt a Julián Akadémián Henri Matisse tanítványaként tanulmányozta Cezanne és Gauguen képeit. Gertrud Stein, a nagy műgtyüjtő, művészetpártoló és mecénás művészszalonjába is bejáratos volt. 1907-ben már kiállított a híres párizsi Függetlenek Szalonjában és az Őszi Szalonban is. Később három önálló kiállítása nyílt Párizsban, (1908-ban, 1909-ben és 1912-ben) majd más európai nagyvárosokban.
Párizs
1910-ben Iványi Grünwald Bélával és többekkel megalapították a Kecskeméti Művésztelep néven ismert magyar festőiskolát. A világháború után egy rövid ideig élt még Németországban és Párizsban.
Koraősz Kecskeméten
Az 1930-as évektől erősen kötődött Szentendréhez, 1949-ben a Szentendrei Festők Társaságának tagja lett és haláláig itt festett.
Korbuly Gertrud