Sajtótájékoztatón jártunk
2015. június 24-én a Coca-Cola sajtótájékoztatóján jártunk Szentendrén. A sajtótájékoztató témája a dunai vízminőség, a Duna, mint élővíz, a duna mellett élők kapcsolata a folyóval, a starandolás a Duna mentén volt.
KÖZLEKEDÉS
#kisoroszi #ilovekisoroszi #iloveduna #duna #szentendreisziget #ilovedunakanyar
@kisoroszitelepules @kisoroszitelepuleshivatalosoldala
ITT KERESSEN MINKET: facebook | youtube | e-mail | elérhetőségeink
Képriport
A sajtótájékoztatóról már beszámoltunk a Nyári vízminőség-jelentés indul a Dunakanyarban c. cikkben, amit a szentendreihirek.hu oldaltól vettünk át, s amelyet jegyzett.
Most a sajtótájékoztatóról készült képriportot adjuk közre, amelyet Paraszkay Györgynek köszönhetünk.
Paraszkay György
Alkalmazott grafikus. Tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskola alkalmazott grafika szakán végezte 1981-ben. Mesterei Zelenák Crescencia és Tamási Zoltán voltak. Az alkalmazott grafika egész területén tevékenykedik, fotózással is foglalkozik. Budapestről Csobánkára költözött 1994-ben. 1981 óta kiállító művész. Egyéni (Finnország, Csobánka, Németország) és csoportos (Stúdió kiállításai, Szöul, Izrael, Műcsarnok) tárlatokon szerepelt itthon és külföldön. Munkái megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében.
Egyéni kiállítások
- 1985 • Juva (FIN)
- 1989 • Fiatal Művészek Klubja, Budapest
- 1995 • Művelődési Ház, Csobánka
- 1997 • Wertheim (D).
- 2015 • Peking: Kínába exportáljuk a nemzeti kincset
Válogatott csoportos kiállítások
- 1981-89 • Stúdió-kiállítások
- 1984, 1986, 1987 • Kuopio (FIN)
- 1990 • Szöul
- 1997 • Beer-Sheva (IZR)
- 2001 • Ipar-Művészet. Millenniumi iparművészeti kiállítás, Műcsarnok, Budapest.
Művek közgyűjteményekben
Önéletrajz
1954. május 1-én születtem Budapesten.1973-ban a Képző-és Iparművészeti Szakközépiskolában foto-illusztrátor szakképesítést szereztem.
1974-75 A Magyar Távirati Irodában és a Néprajzi Múzeumban fotósként dolgoztam.
1975-77 Sorkatonai szolgálat, Kalocsa, mozigépész szakképesítést szereztem
1977-81 Magyar Képzőművészeti Főiskola (egyetem) tervezőgrafikus művész szak, középiskolai tanári diploma (művészeti rajz, művészettörténet, ábrázoló geometria)
1981-89 A Fiatal Képzőművészek Stúdiójának vezetőségi tagja
1981-92 Szabadfoglalkozású grafikus művész
1991-93 A Fiatal Művészek Klubjának művészeti vezetője
1992- A P-art Stúdió grafikai tervező és kivitelező Kft. ügyvezető ig.
1999-2006 A londoni Magyar Kulturális Központ (HCC) kreatív munkatársa
2006-2009 Az Oktatási és Kulturális Minisztérium Nemzetközi Szakállamtitkárának kreatív tanácsadója
2010-2014 A Magyar Köztársaság UNESCO nagykövetének, a Közgyűlés igazgatójának munkáját segítem tervezőgrafikusként
2012- P’art mozi - mozigépész
Tagja vagyok a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének, a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetségének, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének
1977-81 között számos plakátpályázat díjazottja voltam a Képzőművészeti Főiskolán. 1980-tól főleg filmplakátokat készítettem, de kiállításokat, könyv- és lemezborítókat és kereskedelmi kiadványokat is terveztem. Munkáim többször szerepeltek az „Év legjobb plakátja” kiállításokon. 1981 és 89 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának tagjaként számos hazai és külföldi csoportos kiállításon vettem részt. 1985-ben Auschwitz felszabadulásának 40.-ik évfordulójára kiírt nemzetközi plakátpályázat 3. díját nyertem el. Plakátjaim megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galéria, az Országos Széchenyi Könyvtár, Pro-democracy Poster Collection, Kuopion Taidemuseo és az UNESCO gyűjteményeiben. Rendszeres résztvevője vagyok a hazai tervezőgrafikusok legfontosabb kiállításának a Békéscsabai Tervezőgrafikai Biennáléknak. Kiállításaim voltak: Lengyelországban, Görögországban, Izraelben, Nagy-Britanniában, Romániában, Dél-Koreában és Magyarországon.
1999 óta veszek részt a magyar kultúra nemzetközi megismertetésében, népszerűsítésében.
A „Hungary Welcomes Britain” nagysikerű rendezvénysorozat dizájnereként, majd a londoni Magyar Kulturális Központ (HCC) kreatív munkatársaként dolgoztam. A legendás MagyarMagic (magyar kulturális évad Nagy–Britanniában) egyik szervezője és arculattervező grafikusa voltam.
2006 és 2009 között a magyar évadok (Kína, Japán, India) projekt koordinátora és kreatív munkatársa, a 2008-as zaragozai Világkiállítás magyar kulturális megjelenésének projektmenedzsere voltam. Michael Palin (a Monty Python csoport alapító tagja) Új Európája c. sorozat Magyarországot bemutató epizódjának, főszervezője, előkészítője és a forgatás lebonyolításának vezetője voltam. Munkáim révén igen széleskörű kapcsolatrendszert (pl. média, művész-világ) építettem ki itthon és a határokon túl egyaránt.
Az elmúlt évtizedben a Szentendre környéki szerb közösség életét fotografálom, ebből az anyagból több kiállítást rendeztem itthon és külföldön egyaránt. Szintén fontos témám a magyarországi (és néhány romániai) zsidótemetők eltűnő köveinek dokumentálása. A gyűjtőmunka képeiből készült fotókat Szentendrén, Sepsiszentgyörgyön, Gyergyószentmiklóson és Bukarestben, a Magyar Intézetben, valamint Nagyszebenben (Európa Kulturális Fővárosa), Beer Sheva (Izrael), és a londoni Magyar Kulturális Központban, valamint a Qeen Elizabeth Hallban és a Sadler’s Wells Theatre-ben mutatták be. A „Peking külföldiek szemével” nemzetközi fotópályázaton a több mint tízezer beérkezett pályázat közül, oklevéllel tüntettek ki, „Peking by night” című sorozatom Peking város hivatalos honlapján szerepel.
Az UNESCO 2010-ben nemzetközi plakátpályázatot hirdetett meg a kultúrák közötti közeledés témakörében. A közel kétezer beérkezett pályamű közül, - egyedüli magyarként - bekerültem a 30 legjobb díjazott közé a „Say YES to TOLERANCE” című munkámmal.
(http://www.unesco.hu/kultura/magyar-helyezett-2010)
Török Katalin munkatársaként, a „ Valamikor régen..” című, Szentendrét bemutató várostörténeti sorozathoz több ezer fényképet készítettem az utóbbi pár évben. A Kossuth Kiadó gondozásában, Rappai Zsuzsa szerkesztésében, a 2012-ben megjelent „Szépséges Szentendre” album fotográfusa voltam.
A toleranciát, türelmet, egymás kultúrájának megismerését és tiszteletben tartását kiemelten fontosnak tartom az élet minden területén.
Paraszkay György